TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

 

GENEL:

 1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
 2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.
 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.
 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

 

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

 1. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

 

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

 1. Ürün teslim edildikten sonra, ALICI’nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından SATICI’ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri ALICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

 

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

 1. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir. Bankalarca yaşanan ücret iadesi gecikmelerinde SATICI sorumlu değildir.

 

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

 1. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra ürünü özenle korumak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa ürün kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

 

 

 

 

CAYMA HAKKI:

 1. ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden veya sitede yer alan iade talebi kısmından bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

 

 1. SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

 

ŞİRKETUNVANI: Yekta Group Uluslararası Tic. Paz Ltd. Şti.
ADRES: İsmet kaptan Mah. 1368 Sk. No:1 Daire:406 KONAK/İZMİR
E-POSTA: info@nefesaudio.com
TEL: +90 552 521 20 24

 

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

 1. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.
 2. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI’ ya sitede yer alan iade talebi kısmından, veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması şarttır.

 

CAYMA HAKKININ KULLANIMI: 

 1. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
 2. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

İADE KOŞULLARI:

 1. SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 3 gün içerisinde bildirime dönüş yapmalıdır ve ALICI’dan iade edilecek ürünün geri gönderilmesi için SATICI’nın belirttiği kargo firmasına verilmesini talep etmelidir, bu talep ALICI tarafından en geç 5 gün içerisinde yerine getirilmelidir.
 2. İade edilen ürün kargo firması tarafından SATICI’ya işbu sözleşmenin şartlarına uygun olarak teslim edildikten sonra, SATICI en geç 3 gün içerisinde ürünün toplam bedelinin iade işlemini gerçekleştirmelidir. Bankalarca yaşanan ücret iadesi gecikmelerinde SATICI sorumlu değildir.
 3. İşbu Sözleşmenin şartlarına uygun olarak iade edilen ürünler geri gönderilirken kargo/nakliye masrafları SATICI tarafından ödenecektir. Ürün satın alınırken eğer ilk teslimatın kargo ücreti ALICI tarafından ödenmiş ise bu bedel ücret iadesi işleminde dahil olmayacaktır.
 4. ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalmaolursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.

 

 

 

 

 

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

 1. ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

 

ÖDEME VE TESLİMAT

 1. Sitemizde görüntülenecek banka hesap bilgilerimizi kullanarak BANKA HAVALESİ/EFT ile ödeme yapabilirsiniz.Alışveriş işleminizin tamamlanması için Ödeme yaptıktan sonra site üzerinden veya iletişim kanallarımızdan dekont paylaşarak ödeme yaptığınızı bildirmeniz gerekmektedir.
 2. Sitemiz üzerinden kredi veya bankamatik kartlarınız ile ödeme yapabilirsiniz, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.
 3. Ürünlerin teslimatı SATICI’nın sitede belirtiği kargo firmasının aracılığıyla yapılmaktadır.

 

 

SATICI:  WWW.NEFESAUDİO.COM, Yekta Group Uluslararası Tic. Paz. Ltd.Şti.

TARİH: Siparişe ait olan Ödeme’nin yapıldığı gün ile aynıdır.